Wyjazd do Zakopanego

W dniach 23 – 24 września grupa 110 osób zamieszkujących Powiat Włoszczowski wzięła udział w wyjeździe do Zakopanego. Celem organizacji wycieczki było przybliżenie jego uczestnikom polskich legend, które są związane ze zwiedzanymi miejscami.

Pierwszego dnia uczestnicy wyjazdu udali się na spacer do Doliny Strążyskiej, podczas którego przewodnicy zapoznali ich z kilkoma tatrzańskimi legendami, szczególnie z legendą o śpiących rycerzach pod Giewontem. Był też czas wolny na Krupówkach oraz spotkanie z lokalnym gawędziarzem. Następnego dnia wycieczkowicze udali się krajoznawczą trasą objazdową wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Zamek i zapora w Niedzicy, ruiny zamku w Czorsztynie, promenada w Szczawnicy –to wokół tych miejsc przewodnik snuł opowieści oparte na legendach i miejscowych podaniach.

Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zadanie „Szlakiem polskich legend” w ramach programu Kultura Dostępna.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Skip to content