Kamera na żywo z wiatraka w Krasocinie (link)

Kamera na żywo z wiatraka w Krasocinie (link)

Wiatrak_Krasocin

Chcesz zobaczyć na żywo wschód słońca nad Pasmem Przedborsko-Małogoskim? Nie musisz ruszać się z domu! Na dachu słynnego wiatraka w Krasocinie działa kamera, za pomocą której bezustannie prowadzona jest transmisja wideo online.

 

Stuletni zabytek i nowoczesne technologie

Wiatrak w Krasocinie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków w powiecie włoszczowskim. Jest także symbolem Krasocina i całej gminy. Dzięki gruntownemu remontowi zakończonemu w 2020 roku odzyskał swój blask, dokładnie w stulecie swojego istnienia.

Jak się okazuje, połączenie zabytków architektury i techniki z nowoczesnymi technologiami cyfrowymi przynosi bardzo ciekawe rezultaty. Władze gminy Krasocin przygotowały coś specjalnego. Niezależnie od tego, w której części świata się właśnie znajdujesz, możesz obejrzeć transmisję na żywo, z kamery umieszczonej na dachu zabytku. Kamera jest obrotowa, dzięki czemu można „rozejrzeć się” po okolicy.

 

Krasocin jest online

Dzięki tej inicjatywie można np. obejrzeć wschód słońca nad Pasmem Przedborsko-Małogoskim oraz sprawdzić warunki pogodowe. Warto przesłać link do rodziny, czy znajomych, którzy wyjechali daleko stąd. Kamera pozwoli im, chociaż przez chwilę poczuć się jak w domu. Nam ten pomysł bardzo się podoba!

 

Kamera na żywo – Krasocin

Aby zobaczyć obraz z obrotowej kamery z Krasocina, wystarczy kliknąć tutaj. Gminie Krasocin gratulujemy ciekawej inicjatywy.

Skip to content