Elektryczne hulajnogi, nowe rowery, nowoczesna siłownia – już niebawem w PCK-R!!!

Elektryczne hulajnogi, nowe rowery, nowoczesna siłownia – już niebawem w PCK-R!!!

Zwiedzanie okolic Włoszczowy na elektrycznej hulajnodze, podróż przez powiat na nowym rowerze oraz poprawa kondycji na unowocześnionej siłowni – już niebawem Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne zaprosi mieszkańców
do aktywnego wypoczynku w nowym wydaniu. Pieniądze
na nowe inwestycje pochodzą z dofinansowania Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania.

Poznaj powiat włoszczowski – skorzystaj z nowego sprzętu

Nikt z nas nie ma wątpliwości, że okolice Włoszczowy, podobnie jak cały powiat włoszczowski, to świetne miejsce na weekendowy (i nie tylko!) wypad na łono natury. Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne zainwestuje dzięki środkom pozyskanym ze Świętokrzyskiej Rybackiej Lokalnej Grupy Działania w nowoczesny sprzęt, który pozwoli przyjemnie i z korzyścią dla zdrowia zwiedzać okolice.

Wypożyczalnia elektrycznych hulajnóg we Włoszczowie!

Już niebawem w PCK-R będzie można wypożyczyć elektryczne hulajnogi. To pierwsze takie miejsce w powiecie, gdzie będzie udostępniony mieszkańcom tego typu sprzęt. 

„Fabrycznie nowe, ekologiczne środki transportu osobistego będą dostępne dla każdego” – zapewnia dyrektor placówki Teresa Chudy.

Jak dodaje, we „flocie” centrum znajdzie się na początek pięć hulajnóg rozwijających prędkość do 20 km/h. Będą wyposażone w pojemne baterie – wszystko po to, by można było je zabrać nie tylko na krótkie przejażdżki. Jeśli ktoś zaplanuje trasę w innych zakątkach powiatu, urządzenia będzie można złożyć i przewieźć w bagażniku nawet niewielkiego samochodu.

Nowe rowery do dyspozycji turystów

PCK-R zakupi także dwadzieścia nowych rowerów, które uzupełnią ofertę wypożyczalni rowerowej, która mieści się przy ul. Koniecpolskiej we Włoszczowie. „Kupimy 10 rowerów damskich oraz 10 męskich. Zależy nam, aby był to sprzęt uniwersalny, lekki oraz pozwalający na komfortowe przejażdżki” – tłumaczy Teresa Chudy.

Przypomnijmy, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne już w ubiegłych latach organizowało rajdy rowerowe na trasach powiatu włoszczowskiego. Miały one charakter zarówno krajoznawczy, jak również historyczny. „Teraz chętni na nasze wspólne wyjazdy będą mieli do dyspozycji nowy sprzęt, który będzie dostępny w PCK-R” – wyjaśnia dyrektor.

Inwestycje w siłownię wewnętrzną

Wśród nowych inwestycji znajdzie się również coś dla osób, które lubią zadbać o swoją kondycję i sylwetkę na wewnętrznej siłowni. Powstaną nowe miejsca ćwiczeń (Strefa Cardio). Ma być to przestrzeń ze specjalistycznymi urządzeniami do ćwiczeń poprawiających wydolność organizmu. Będzie to dobre rozwiązanie także dla tych, którzy „nie trafią w idealną pogodę” i zamiast przejażdżki na rowerze czy hulajnodze, będą musieli zdecydować się na aktywność wewnątrz budynku.

Jakie nowości w siłowni PCK-R?

PCK-R planuje zakupić bieżnię profesjonalną o napędzie elektrycznym przeznaczoną do powszechnego, codziennego użytku, urządzenie eliptyczne/orbitrek, rower stacjonarny oraz wielofunkcyjne urządzenie treningowe.

Koszt zakup hulajnóg elektrycznych, rowerów oraz wspomnianego sprzętu do siłowni wewnętrznej szacowany jest na 144.550 złotych, natomiast wysokość dofinansowania ze środków ŚRLGD wynosi 119 847,00zł.

Skip to content