Włoszczowscy policjanci uratowali łabędzia

Włoszczowscy policjanci uratowali łabędzia. Przybył do nas z Gdańska

 

 

Każdy policjant z pewnością może opowiedzieć o wielu nietypowych interwencjach. Jedna z nich miała miejsce w Moskorzewie pod koniec listopada 2021 roku. Włoszczowskim policjantom udało się uratować wychłodzonego i osłabionego łabędzia. Jak się okazało, to rzadki okaz. Obrączka założona przez ornitologów wskazuje, że przybył na południe naszego powiatu aż z Gdańska!

 

Na ratunek – także dzikim zwierzętom

 

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji we Włoszczowie, w piątek, 26 listopada, włoszczowscy policjanci z wydziału kryminalnego uratowali  wychłodzonego i osłabionego łabędzia. Wycieńczony po długiej podróży, znajdował się na poboczu drogi. Jak oceniają funkcjonariusze, prawdopodobnie przebywał tam już od dłuższego czasu.

 

Przybył do nas z Gdańska

 

Policja informuje, że dziki ptak posiadał obrączkę identyfikującą. Wynikało z niej, że ptak przywędrował na południe powiatu włoszczowskiego aż z… Gdańska. „Policjanci przekazali zwierzę w ręce pracowników urzędu gminy w Moskorzewie, gdzie został otoczony odpowiednią opieką. Dzięki działaniom policjantów życie łabędzia zostało uratowane” – czytamy w relacji KPP we Włoszczowie.

 

Ptak może pochodzić ze słynnej Wyspy Sobieszewskiej

 

Mieszcząca się w granicach administracyjnych miasta Gdańska Wyspa Sobieszewska jest znana doskonale wśród ornitologów. Można na niej spotkać ponad 300 gatunków ptaków, które często zatrzymują się tam w czasie migracji. Jest duże prawdopodobieństwo, że moskorzewski łabędź pochodził właśnie z tego miejsca. Łabędzie w Trójmieście można spotkać także w samym centrum Gdańska w okolicach znanej turystom Wyspy Spichrzów oraz Ołowianki.

Skip to content