Tradycyjny Stół Wielkanocny

Konkurs pn. „Tradycyjny Stół Wielkanocny”

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie i Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie zapraszają koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i grupy nieformalne do udziału w Powiatowym Konkursie „Tradycyjny Stół Wielkanocny”.

Konkurs odbędzie się 3 kwietnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym we Włoszczowie. Termin zgłoszeń upływa 27 marca 2023 r.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu dekoracji, nakrycia wielkanocnego stołu świątecznego o wymiarach ok. 160×80 cm z wykorzystaniem podstawowych elementów:
– bielizna stołowa, zastawa, tradycyjna dekoracja świąteczna wraz z prezentacją
3 tradycyjnych potraw wielkanocnych.
Na prezentowanym stole powinny znaleźć się:
– 3 zastawy stołowe ze sztućcami,
– symbole świąteczne zgodne z polską tradycją,
– co najmniej 3 tradycyjne potrawy, w tym wyroby lub wypieki wielkanocne: babka lub mazurek, dania z jajek, pasztet lub sałatka
– dekoracje, np.: stroiki, pisanki, itp.
– inne produkty i prace rękodzielnicze nawiązujące do tradycji Świąt Wielkiej Nocy, według pomysłu i uznania uczestników konkursu,
Przedstawiciele poszczególnych KGW, Stowarzyszeń, Grup Nieformalnych mogą dokonać krótkiej maksymalnie 3 minutowej prezentacji ustnej swojego stołu przed Komisją Konkursową.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie bądź przesłanie do Organizatora (listownie na adres: Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, ul. Wiśniowa 10,
29-100 Włoszczowa lub e-mail: prom@powiat-wloszczowa.pl) Karty zgłoszeniowej, stanowiącej załącznik do regulaminu, do 27.03.2023 r.
Dekoracje należy zaprezentować w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włoszczowie w dniu 03.04.2023 r. Stół będzie można dekorować od godz. 9.00 do godz. 11.00, o której rozpocznie się ocena udekorowanych stołów przez komisję konkursową.
Bezpośrednio po rozstrzygnięciu konkursu odbędzie się kiermasz, podczas którego uczestnicy konkursu będą mogli sprzedać własnoręcznie wykonane elementy dekoracji stołów wielkanocnych.
Dodatkowych informacji udziela Wydział Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego we Włoszczowie – tel. 504 753 406.

 

Regulamin:
RegulaminKonkursu_TradycyjnyStółWielkanocny2023

Skip to content