Powiatowy Piknik Patriotyczny

Powiatowy Piknik Patriotyczny

W niedzielę 30 kwietnia odbył się Powiatowy Piknik Patriotyczny, który współorganizowaliśmy ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włoszczowie, Starostwem Powiatowym we Włoszczowie ze Starostą Dariuszem Czechowskim i Wicestarostą Łukaszem Karpińskim na czele oraz Fundacją im. Stefana Artwińskiego pod kierownictwem pana Pawła Kwietniewskiego. Ogromny wkład w organizację Pikniku włożył także Wicewójt Krasocina pan Jacek Sienkiewicz. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym przez posła Bartłomieja Dorywalskiego.

Obchody rocznicy utworzenia 27. i 74. Pułku Piechoty Armii Krajowej we Włoszczowie rozpoczęły się mszą świętą i oddaniem hołdu poległym w obronie naszej Ojczyzny. Następnie uczestnicy obchodów, przy asyscie MOD z Dobromierza, wzięli udział w patriotycznej defiladzie ulicami miasta w stronę placu przy PCK-R.

A tam na uczestników czekał szereg atrakcji:

– koncert Norberta Smoły Smolińskiego

– występy uczniów ze szkół w Kluczewsku i Dobromierzu.

– występ zespołu Made In Sikorski

– pokaz formacji sportowej ORIENT

– stoiska policji, straży pożarnej i wojska

– strzelnica dla najmłodszych

– atrakcje dla dzieci: dmuchańce, popcorn, animacje, zabawki i lody

– wojskowa grochówka

Dziękujemy pocztom sztandarowym, harcerzom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie. Podziękowania kierujemy również do Stowarzyszenia z Własnej Woli z Woli Świdzińskiej, Koła Gospodyń Wiejskich Morvianki z Kolonii Mrowina oraz przedstawicielom WTZ w Ostrowie. Ogromne podziękowania także dla Pana Rafała Żelichowskiego za zaangażowanie w organizację wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, przedstawicielom władzy wszystkich szczebli oraz kombatantom.

Skip to content