Oddajemy krew! Kwietniowa akcja w PCK-R

„Krew najcenniejszym darem” – to hasło nie jest jedynie pustym sloganem. Każdy z nas może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Najbliższa akcja krwiodawstwa już w czwartek, 21 kwietnia 2022 roku w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym.

 

Akcja oddawania krwi we Włoszczowie

Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne od dawna angażuje się w akcje krwiodawstwa. W tym roku to już druga okazja, by oddać krew, którą pobierze zespół wyjazdowy Świętokrzyskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. „Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców powiatu regularnie pyta o taką możliwość. Z naszej strony staramy się zapewnić przyjazne i komfortowe warunki, zarówno ekipie z Kielc, jak i przede wszystkim naszym bohaterom” – mówi Dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno – Rekreacyjnego we Włoszczowie Teresa Chudy.

Mamy stałych bywalców

W czwartek, 21 kwietnia 2022 r., każda osoba, która znajdzie czas między 9:00 a 13:00 i będzie chciała podzielić się tym cennym darem, może to zrobić w PCK-R. Najpierw wypełniamy kwestionariusz, w którym musimy odpowiedzieć na kilkanaście pytań. Później przejdziemy podstawowe badania oraz zostaniemy skonsultowani z lekarzem. Dopiero potem, możliwe jest oddanie krwi.

Dla Pani Asi z gminy Radków będzie to już 4 wizyta w PCK-R podczas akcji krwiodawstwa. „Zgłosiłam chęć udziału telefonicznie również i tym razem. Satysfakcja jest potężna, a ja czuję, że w dość prosty sposób mogę pomóc innym. Dlatego nie zabraknie mnie podczas kwietniowej akcji w PCK-R w najbliższy czwartek” – powiedziała.

Kto może oddać krew?

Krew może oddać zdrowa, pełnoletnia osoba, przed ukończeniem 65. roku życia. Chyba że bierze udział takiej akcji pierwszy raz – wówczas granica wieku wynosi 60 lat. Minimalna waga krwiodawcy (niezależnie od wzrostu) wynosi 50 kg.

Skip to content