Mieszkańcy powiatu oddali ponad 16,5 litra krwi

Pracownicy ekipy wyjazdowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nie wyjechali z Włoszczowy z pustymi rękami. Do Kielc tym razem pojechało ponad 16,5 litra krwi. Już po raz drugi w tym roku w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym odbyła się zbiórka krwi.

Powiat, który pomaga

„Nie wyobrażam sobie, by nie pomóc, tym bardziej, że kolejny raz można oddać krew we Włoszczowie. Kiedyś regularnie jeździłem w tym celu do Kielc. Teraz, od kilku lat wpisuje w kalendarz kolejne akcje prowadzone przez PCK-R” – powiedział jeden z dawców.

Tym razem, w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym pojawiło się 45 osób. Ostatecznie 37 z nich oddało krew. To oznacza, że udało się zebrać ponad 16,5 litra krwi, a przez to uratować niejednego pacjenta świętokrzyskich szpitali.

Na honorowych dawców oprócz czekolad i soków czekały także słodkości od cukierni „Migoń”, która współpracuje z PCK-R przy tego typu akcjach.

Spotykamy się w wakacje!

Kolejna akcja krwiodawstwa we Włoszczowie odbędzie się na początku wakacji 30 czerwca 2022 roku. „Wiemy, że wielu dawców już zapowiedziało, że pojawi się u nas pod koniec czerwca. Jesteśmy pewni, że i tym razem ekipa wyjazdowa RCKiK będzie miała co robić. Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy. Jesteście wspaniali!” – mówi dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie Teresa Chudy.

Skip to content