IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej

 
 
Starosta Włoszczowski pan Dariusz Czechowski oraz Dyrektor PCK-R we Włoszczowie Teresa Chudy zapraszają na „IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ”, który odbędzie się w sobotę 13 sierpnia, a jego metą jest Lasocin – miejsce powstania Brygady Świętokrzyskiej NSZ.
 
Plan dnia przedstawia się następująco:
8.00 – zbiórka na placu PCK-R
9.00 – wyjazd
 
Trasa Rajdu: Włoszczowa, Jamskie, Zabrodzie, Zmarłe, Rudka, Komorniki, Nowiny, Krogulec, Żeleźnica, Oleszno, Góra Skrzejska, Zabrody, Wólka, Lasocin.
 
Po drodze będziemy zatrzymywać się w miejscach, które są szczególnie ważne dla naszej historii , a w Olesznie zaplanowany został postój na posiłek i odpoczynek.
 
Do pokonania mamy zatem ok. 35 km w jedną stronę, natomiast dla chętnych oferujemy przewóz z Lasocina do Włoszczowy wraz z rowerem.
 
Na miejscu uczcimy pamięć żołnierzy i jak co roku spotkamy się przy ognisku z uczestnikami rajdu z powiatów: kieleckiego, koneckiego i jędrzejowskiego.
 
Aby wziąć udział w Rajdzie wystarczy się zapisać telefonicznie pod nr 795 190 370 lub 41 394 35 90 i dostarczyć drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można pobrać poniżej:
 
 
Skip to content