Ilona Kuśmierska – Kocyłak nie żyje

Ilona Kuśmierska-Kocyłak nie żyje

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci wspaniałej aktorki Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak, która związana była z naszym miastem. Była znana m.in. kultowej dziś „trylogii” Sylwestra Chęcińskiego „Sami Swoi” oraz wielu ról dubbingowych. Użyczała swego głosu m.in. Myszce Minnie oraz niezapomnianej „Brygadzie RR”.

Niecały rok temu gościliśmy Ją podczas X Włoszczowskich Targów Runa Leśnego. Opowiadała m.in. o kulisach pracy w filmach „Sami Swoi” oraz „Nie ma mocnych”. Z właściwym sobie poczuciem humoru, prowadziła wciągającą opowieść o swojej pracy w filmie i dubbingu. Swoją narracją przeniosła nas w swój artystyczny świat pełen wspomnień, anegdot oraz historii, których nigdy nie mielibyśmy okazji poznać.

Nie szczędziła sił i czasu rozdając kilkadziesiąt autografów i darząc każdego, kto się do niej zbliżył czarującym, szczerym uśmiechem. Ten widok pozostanie w nas na zawsze, jako wspomnienie spotkania z wyjątkową, skromną i wspaniałą Artystką.

Bardzo liczyliśmy, że nasze spotkanie jeszcze powtórzymy. Niestety, tak się nie stanie…

Dyrekcja, oraz pracownicy Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie, składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, Bliskim, Przyjaciołom Pani Ilony Kuśmierskiej-Kocyłak. To ogromna strata dla nas wszystkich.

Skip to content