Dla małych i dużych – piknik przed PCKR

Dla małych i dużych – piknik przed PCKR

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji, oraz zbliżającego się Dnia Dziecka w minioną niedzielę (29.05) odbył się „Piknik Rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze” z muzyką i pokazami iluzji. Na boisku przed PCKR we Włoszczowie bawiły się setki osób.

Piknik rodzinny we Włoszczowie

„Oby tylko nie padało…” – przywitał ekipę techniczną pracującą przy scenie najlepszy polski iluzjonista Maciej Pol, który przybył w niedzielę do Włoszczowy. Choć na pogodę nie ma zaklęć, aura nie zawiodła. Przez całą imprezę na boisko przed PCKR – nie spadła ani kropla deszczu.

Na początek dużo radości zapewnił najmłodszym zespół Bahamas, który zaprezentował blisko dwugodzinne show, na które składały się muzyka, wspólny taniec, pokazy magii, a także mrożące krew w żyłach pokazy fakira, który ze stoickim spokojem kładł się na stłuczonym szkle, czy najeżonej gwoździami desce.

„Od początku pandemii, czyli ponad dwóch lat, nie byliśmy na żadnej plenerowej imprezie. Fajnie, że możemy się pobawić na świeżym powietrzu. Dla moich dzieci to pierwsza taka impreza” – mówiła w rozmowie z ekipą PCKR pani Katarzyna z gminy Krasocin.

Wielki mistrz iluzji

Na scenie przed włoszczowskim PCKR wystąpił także najlepszy polski iluzjonista Maciej Pol, znany już w latach 90-tych z licznych występów w programach telewizyjnych. Jego popisy robiły potężne wrażenie, podobnie jak jego interakcja z publicznością. Szczególnie upodobał sobie m.in. panią Zenię oraz pana Karola, których zaprosił na estradę, prezentując kolejne popisy przy współudziale swojej asystentki Sandry.

Projekt „Bez barier”

Impreza we Włoszczowie była jednym z zadań Projektu „Bez Barier” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla EFS, Oś 9 – Włączenie społeczne i walka z ubóstwem, Działanie 9.2 Ułatwienie dostępu do wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych, Poddziałanie 9.2.1 Rozwój wysokiej jakości usług specjalnych.

Projekt został zrealizowany przez Powiat Włoszczowski, a dokładnie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, przy partnerstwie Gminy Radków (Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej) oraz Stowarzyszenia Sprawniejsi.pl.

Dziękujemy także Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej we Włoszczowie oraz Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie – to niezawodne instytucje, które zawsze wspierają PCK-R przy organizacji wydarzeń.

 
Skip to content